indexhibit : email : admin

Objektas: Butas kotedže Miškinių g., Vilniuje, 2013 m.

Užduotis: interjero projektas, baldų projektai

Architektas: Adomas Kondratas

Fotografas: Augis Narmontas

Aprašymas: Daugiau nei 120 kv.m. butas įrengtas dideliame trijų kotedžų pastate, statytame 90-aisiais, vieno iš kotedžų viršutinėje dalyje, į kurią patenkama iš naujai suprojektuotos lauko laiptinės.
Pirmame buto aukšte buvo suplanuotas erdvus holas-prieškambaris su laiptais į antrąjį gyvenamąjį aukštą, svečių-darbo kambarys ir dušo patalpa. Antrame aukšte suprojektuoti šie kambariai: gyvenamoji zona su svetaine, virtuve, valgomuoju, vaikų ir tėvų miegamaisiais bei vonios kambariu. Antresolėje, į kurią patenkama laiptais iš svetainės, suplanuota poilsio zona.
Buto erdvės gavosi įdomios ir išskirtinės dėl didelio pastogės patalpų tūrio ir aukščio, kas leido rekonstruotoje palėpės erdvėje įrengti ir antresolę. Išskirtiniai erdvių ir kambarių elementai - įdomios trikampės formos stoglangiai, kurių palangė gyvenamojoje zonoje nuleista žemiau standartinio aukščio. Įspūdingai atrodo stiklo vitrina pietinio fasado sienoje, maksimaliai aprūpinanti dienos šviesa laiptus ir antresolės zoną. Erdvę galima būtų pavadinti "loftiška" dėl nestandartinių proporcijų ir aukščių.
Grindų dangai gyvenamajame kambaryje buvo pasirinkta sodrios žalios spalvos kiliminė danga. Virtuvės grindims teko ieškoti lengviau prižiūrimos dangos ir buvo surastas įdomus bei išskirtinis sprendimas - tiek virtuvės stalviršio, tiek virtuvės zonos grindims pasirinkta kompaktlaminato plokštė, kuri dėl savo atsparumo naudojama fasadų apdailoje, vaikų žaidimų aikštelėse, terasų grindims, laboratorinių baldų paviršiams. Ši plokštė klijuota itin kokybišku ir atspariu aukšto slėgio laminatu, kurio spalva buvo pasirinkta šiltai pilka, imituojanti tvarkingą betoną.
Visų bute esančių medinių elementų medžiaga buvo pasirinkta klijuota daugiasluoksnė fanera - laiptams, palangėms, antresolės sijoms, grindjuostėms ir durų apvadams. Ilgai ieškota patinkančio beico spalvos ir pasirinktas šiltai rusvas tonas, prie kurio buvo priderinta durų apdaila - lakštinė riešuto faneruotė.
Visame interjere žaidžiama įstrižainėmis ir trikampiais. Tam įtakos turėjo pastogės erdvės forma, aštrūs trikampio formos stoglangiai. Didelėje pirmo aukšto holo erdvėje norėjosi įdomesnio lubų sprendimo, tad buvo sumanyta įrengti švytinčius itempiamų lubų trikampius, kurie pašviečiami LED profilių sistema.
Siekta švaraus įspūdžio. Stengtasi neperkrauti šių įdomių erdvių bereikalingais elementais. Pagrindinė erdvių spalva naudota kaip fonas sodrių tonų spalvų apdailos ir baldų elementams.

--


Built with Indexhibit